Informujemy, że Uniwersytet Opolski uzyskał możliwość testowania bazy ebooków wydawnictwa De Gruyter. Publikacje można przeszukiwać od 17 lutego do 30 kwietnia. Zachęcamy.

W ramach dostępu testowego, czytelnicy mogą korzystać z książek samego wydawcy (De Gruyter Complete – ponad 70 tysięcy tytułów) oraz jego partnerów wydawniczych (University Press Library and Publisher Partner – ponad 113 tysięcy tytułów). Przypominamy, iż poza tym uczelnia ma wykupiony dostęp do pełnej bazy czasopism (łącznie z Open Access to ponad 700 tytułów).

Dostęp z sieci UO
Dostęp z komputerów domowych

Wydawnictwo akademickie De Gruyter, jako niezależny wydawca akademicki publikuje ponad 1500 książek i 16 000 artykułów w czasopismach z 30 dziedzin tematycznych. Zbiór zawiera ponad 200 książek i 6000 artykułów w otwartym dostępie. Dodatkowo około 80 baz danych i źródeł internetowych, obejmujących bardzo szerokie spektrum dyscyplin.

Czasopisma i ebooki obejmują obszerny zakres tematyczny; wśród dyscyplin znajdują się: architektura i wzornictwo, sztuka, badania Azji i Pacyfiku, biznes i ekonomia, chemia, klasyczne i starożytne studium Bliskiego Wschodu, informatyka, studia kulturowe, inżynieria, zainteresowania ogólne, nauki o geografii, historia, chemia przemysłowa, studium islamskie i Bliskiego Wschodu, studium żydowskie, prawo, bibliotekoznawstwo i informacja naukowa, nauki o życiu, lingwistyka i semiotyka, studium literackie, nauki o materiałach, matematyka, medycyna, muzyka, filozofia, fizyka, nauki społeczne, sport i rekreacja, teologia i religia.

Wszelkie uwagi na temat bazy, zainteresowanie zakupem, problemy z funkcjonowaniem oraz pytania prosimy zgłaszać pod adresem marcin.podolan@uni.opole.pl lub pod numerem telefonu 77 401 6135.