Informujemy, że rozpoczynają się ogólnopolskie Dni Użytkowników systemu Omega-PSIR. Organizatorzy wydarzenia to: Uniwersytet Gdański, Uniwersytet Opolski, Biblioteka Główna Politechniki Warszawskiej, Politechnika Warszawska oraz firma Sages. Gospodarzem wydarzenia jest Biblioteka Główna Uniwersytetu Gdańskiego.

Omega-PSIR to system, który w Uniwersytecie Opolskim oraz w 47 innych uczelniach w kraju służy do zarządzania bazami wiedzy.

Tegoroczna dwudniowa edycja Dni Użytkowników systemu Omega-PSIR jest skierowana do władz i pracowników ponad 45 bibliotek uczelni wyższych oraz instytucji naukowych. Spotkanie będzie poświęcone m.in. takim zagadnieniom, jak sprawozdawczość do systemów ministerialnych POL-on i PBN oraz dane badawcze. Zostanie także przedstawiona roadmapa dla Omegi-PSIR i przeprowadzone będą praktyczne warsztaty dotyczące korzystania z systemu.
Zaraz po oficjalnym otwarciu jako pierwsza wystąpi Dyrektor Biblioteki Uniwersytetu Opolskiego Danuta Szewczyk-Kłos z tematem „Makrokorzyści z mikrowspółpracy na rzecz użytkowników systemu”. Omawiana będzie rola Grupy Użytkowników w funkcjonowaniu i rozwoju systemu Omega-PSIR. Dodatkowym wkładem Biblioteki UO będą konsultacje. Przy kilku przygotowanych „stolikach tematycznych” chętni będą mogli zasięgnąć porad od doświadczonych użytkowników. Konsultantem w obszarze sprawozdawczości dorobku publikacyjnego do bazy PBN będzie Ewelina Pisarek, kierownik Działu Bazy Wiedzy i Analiz Bibliometrycznych Biblioteki UO.

Program Dni Użytkowników Omegi-PSIR

Wydarzenie zostało objęte patronatem honorowym przez JMR Rektora UG. Organizatorzy: