Firma Elsevier jest wydawcą wielu znanych naukowych baz danych, m.in. bazy abstraktowo-bibliiograficznej Scopus, narzędzia bibliometrycznego SciVal, bazy pełnotekstowej Science Direct oraz bazy Reaxys z zakresu chemii.

Zapraszamy do udziału w bezpłatnych szkoleniach. Harmonogram webinariów Elsevier w edycji jesienno-zimowej 2023 obejmuje tematy opracowane z myślą o menedżerach badań i bibliotekarzach, tak by wspierać ich w codziennej pracy. Webinaria trwają zazwyczaj godzinę, a nagrania dostępne są online – wystarczy się zarejestrować, aby otrzymać link.

Lista nadchodzących sesji na żywo i nagrań z poprzednich webinariów jest dostępna na stronie Elsevier Training Hub. Poniżej znajduje się lista webinariów prowadzonych w języku polskim. Zachęcamy do uczestnictwa.

Bądź na bieżąco: Ostatnie zmiany w Scopus, SciVal i innych rozwiązaniach RI

17 października 2023

Opis
Pozostań w czołówce doskonałości badawczej dzięki naszemu webinarium pt. “Bądź na bieżąco: Ostatnie zmiany w Scopus, SciVal i innych rozwiązaniach RI”. W szybko zmieniającym się krajobrazie Research intelligence kluczowe znaczenie ma bycie na bieżąco z najnowszymi ulepszeniami w narzędziach takich jak Scopus i SciVal. Dołącz do nas, aby zapoznać się z ostatnimi aktualizacjami, które zostały zintegrowane z tymi renomowanymi rozwiązaniami Elsevier RI. To webinarium oferuje kompleksowy przegląd udoskonalonych elementów, rozszerzonych zestawów danych i zaawansowanych funkcji, które zostały wprowadzone. Dowiedz się, w jaki sposób zmiany te mogą wzmocnić Twoje strategie oceny badań, ułatwić podejmowanie decyzji opartych na danych i zwiększyć konkurencyjność Twojej instytucji. Dzięki rzeczywistym przykładom i naszym spostrzeżeniom sesja ta wyposaży naukowców, administratorów i instytucje w wiedzę potrzebną do wykorzystania pełnego potencjału Scopus, SciVal i powiązanych rozwiązań RI. Zwiększ widoczność i wpływ swoich badań, wykorzystując najnowsze możliwości.

Zarejestruj się

Twój profil autora w bazie Scopus – instrukcja krok po kroku

25 października 2023

Opis
Profile autorskie w bazie Scopus są unikalną wizytówką naukowca, dzięki której można promować działalność badawczą oraz pozyskiwać współpracowników. Podczas szkolenia uczestnicy dowiedzą się, jak są tworzone i nadzorowane profile autorów oraz jak można samodzielnie wprowadzać poprawki przy użyciu narzędzia Authors’ Feedback Wizard. Szkolenie będzie składało się z częśći teoretycznej, demonstracji online i sesji pytań i odpowiedzi.

Poznaj nowości w bazie Reaxys. Nie tylko dla chemików organików

31 października 2023

Opis
Poznaj nowości w bazie Reaxys. Pokażemy nową edycję Reaxys Academic Edition z jej modułami opartej na sztucznej inteligencji syntezy predyktywnej oraz bioaktywności. Porozmawiamy o wyszukiwaniu patentów oraz nowych technologiach ekstrakcji danych.

Zarejestruj się

ScienceDirect – prosto do celu, czyli jak wyszukiwać literaturę naukową w bazie pełnotekstowej

14 listopada 2023

Opis
Dowiedz się, jak wyszukiwać literaturę naukową za pomocą wyszukiwania prostego i zaawansowanego na platformie ScienceDirect. Poznaj porady i wskazówki dla naukowców pozwalające uzyskać lepsze wyniki.

Powrót do źródeł. Źródła i materiały tworzące bazy ScienceDirect i Scopus

22 listopada 2023

Opis
ScienceDirect i Scopus działają w oparciu o treści naukowe dostarczane przez środowiska akademickie z całego świata. Szkolenie będzie poświęcone źródłom, które tworzą obie bazy, uczestnicy szerzej zapoznają się ze wszystkimi rodzajami materiałów, kolekcjami w jakich są one zgromadzone. W trakcie demonstracji online zaprezentowane zostaną sposoby wyszukiwania i główne funkcjonalności baz, takie jak ustawianie alertów na najnowsze publikacje oraz porównywanie źródeł. Szkolenie będzie składało się z części teoretycznej, demonstracji online i sesji pytań i odpowiedzi. Czas trwania szkolenia: 60 minut

Zarejestruj się

Zwiększanie widoczności uniwersytetu: Wykorzystanie mocy rozwiązań Elsevier RI (Scopus, SciVal, etc.)

28 listopada 2023

Opis
W erze wzmożonej konkurencji w środowisku akademickim budowanie i zwiększanie widoczności uniwersytetów stało się sprawą najwyższej wagi. To webinarium, zatytułowane “Zwiększanie widoczności uniwersytetów: wykorzystanie możliwości rozwiązań Research Intelligence”, poświęcone jest możliwościom oferowanym przez pakiet rozwiązań Research Intelligence (RI), w tym bazy Scopus i narzędzia SciVal. Dołącz do nas, aby dowiedzieć się, w jaki sposób te solidne narzędzia umożliwiają instytucjom strategiczne pozycjonowanie się na globalnej scenie. Zagłębiając się w rzeczywiste studia przypadków, najlepsze praktyki i nasze spostrzeżenia, webinarium podkreśli, w jaki sposób Scopus pomaga w mierzeniu wpływu badań, śledzeniu sieci współpracy i identyfikowaniu pojawiających się trendów. Ponadto pokażemy, w jaki sposób SciVal umożliwia uniwersytetom podejmowanie decyzji opartych na danych, optymalizację wyników badań i skuteczne angażowanie interesariuszy. Uwolnij potencjał rozwiązań Elsevier RI, aby zwiększyć widoczność swojej uczelni, podejmować świadome decyzje i wspierać znaczący postęp w dziedzinie badań i środowiska akademickiego.

Zarejestruj się

Scopus – wyszukuj, odkrywaj i bądź na bieżąco ze światową literaturą naukową

12 grudnia 2023

Opis
Poznaj metody przeprowadzania kompleksowych wyszukiwań literatury naukowej, identyfikowania odpowiednich źródeł i odkrywania relewantnych wyników badań.