Uniwersytet Opolski uzyskał możliwość korzystania – na razie testowo – z bazy ebookpoint BIBLIO, udostępnionej przez Grupę HELION. Baza zawiera tysiące tytułów naukowych i specjalistycznych, ale też beletrystykę; w zasobach posiada: ebooki, audiobooki i kursy video. Ułatwieniem dla użytkowników jest intuicyjny i prosty w obsłudze interfejs. Ze zgromadzonych materiałów można korzystać w dowolnym miejscu i czasie, poznając nowości wydawnicze w dniu ich wydania, mając dostęp do publikacji Grupy Helion, czy tytułów największych wydawców IT (na przykład Packt Publishing).

Nowoczesna platforma edukacyjna BIBLIO powstała w 2014 roku. Początkowo była skierowana głównie do uczelni, ponieważ udostępniała tytuły specjalistyczne i naukowe. W 2020 roku otworzyła się na beletrystykę, tym samym weszła na rynek bibliotek publicznych, gdzie została świetnie przyjęta.

Grupa Helion, której część stanowi BIBLIO, jest zawsze w awangardzie na rynku książki – stworzyła nowoczesną platformę edukacyjną z prężnie działającą biblioteką cyfrową, której celem jest zaspokajanie potrzeb każdego typu czytelnika: czy to słuchającego audiobooków, czy samouka korzystającego z kursów internetowych w formacie video, albo czytającego ebooki. Ci ostatni podczas czytania w aplikacji mobilnej mogą robić notatki bezpośrednio na elektronicznej książce i wyszukiwać hasła z aplikacji w przeglądarce internetowej.

Aby skorzystać z zasobów ebookpoint BIBLIO należy skontaktować się z Biblioteką UO (marcin.podolan@uni.opole.pl) i uzyskać kod dostępu a następnie wejść na stronę https://biblio.ebookpoint.pl/ i w kilku prostych krokach (instrukcja) założyć konto, które będzie aktywne na 14 dni.

Zachęcamy do testowania.

Wszelkie uwagi na temat bazy, zainteresowanie zakupem, problemy z funkcjonowaniem oraz pytania prosimy zgłaszać pod adresem marcin.podolan@uni.opole.pl lub pod numerem telefonu 77 401 6135.