ibuk.pl

WEJŚCIE  (spoza sieci UO)

WEJŚCIE DO BAZY Z SIECI UO

ibuk.pl zapewnia dostęp do elektronicznych wersji książek publikowanych przez wiodące polskie wydawnictwa naukowe, w tym: PWN i WNT, głównie podręczników dla studentów z zakresu nauk: ekonomicznych, społecznych, matematyczno-przyrodniczych, humanistycznych i informatyki. Użytkownicy Biblioteki Głównej i bibliotek specjalistycznych Uniwersytetu Opolskiego mają zapewniony dostęp do tytułów z zakresu nauk ekonomicznych, nauk społecznych (pedagogiki, psychologii, socjologii i nauk politycznych), chemii i biologii, prawa oraz teologii i religioznawstwa, a także wybranych 30 tytułów z nauk humanistycznych - głównie translatoryki (lista).

Instrukcja korzystania z serwisu ibuk.pl (Ibuk Libra)

Platforma IBUK Libra w nowej odsłonie umożliwia czytanie publikacji bez konieczności logowania się w myIBUK.
Poprzednia wersja serwisu (czytnik iPaper i strona korpo.ibuk.pl) nie jest już dostępna.

Baza jest dostępna ze wszystkich komputerów sieci UO oraz z komputerów domowych.

UWAGA! Dostęp poprzez sieć wifi eduroam możliwy jest tylko za pomocą systemu HAN (analogicznie, jak w przypadku komputerów spoza sieci UO).

Baza ibuk.pl w wersji dla instytucji nie zezwala na kopiowanie ani drukowanie treści udostępnianych książek. Możliwość drukowania fragmentów dostępna jest w indywidualnej wersji bazy – dla klienta jednostkowego.

Każdą z książek można otworzyć pięciokrotnie w tym samym czasie.

 

Wszelkie uwagi na temat serwisu, problemy z funkcjonowaniem oraz pytania prosimy zgłaszać pod adresem Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript. lub pod numerem telefonu (077) 401 6147.

Zachęcamy do korzystania!

stat4u